ARNAVUTKÖY İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ – OSGB

Tüm işletmeler 6331 saylı kanun kapsamında iş yerlerinde alınması gereken iş sağlığı ve güvenli tedbirlerinden sorumlu tutulmuştur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, iş yerlerinde alınması gereken güvenlik önlemleri konusunda ağır yaptırımlar getirmiştir. Yasaya göre iş yerinizde en az bir kişi çalışıyorsa iş sağlığı ve güvenliği konusunda tedbirler almak, çalışanlarınıza eğitimler vermek zorundasınız. Bakanlık bu konuda sizlere kolaylık sağlayarak OSGB- ortak iş sağlığı güvenliği hizmeti alabilmeniz için yasa çıkarmıştır. Bu yasaya göre bağımsız OSGB firmalarından iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alabiliyorsunuz. Arnavutköy OSGB olarak işletmelere, atölyelere, tersanelere, fabrikalara, hastanelere iş sağlığı ve güvenliği konularında danışmanlık hizmeti veriyoruz.

OSGB Hizmetleri
Arnavutköy OSGB olarak tüm iş yerlerine iş sağlığı güvenliği hizmeti veriyoruz. Sektörel bazda 6331 sayılı kanunda yer alan iş güvenliği tedbirlerinin yanı sıra şu hizmetleri sizlere sunuyoruz:

1 ) İş güvenliği: İş yerinizin tehlike sınıfına göre iş kazalarının önlenmesi için alınması gereken iş güvenliği tedbirleri ile ilgili işletme içinde incelemeler yapıyor, tespit edilen eksiklikleri ve yapılması gereken iyileştirmeleri sizlere rapor olarak sunuyoruz. Çalışanlara iş güvenliği eğitimleri veriyoruz, çalışanların yakından takip edilmesini sağlayarak iş güvenliği kanununa uymalarını sağlıyoruz. Bu hizmetimiz ile olası bir baskın denetleme riskine karşı güvende kalmanızı ve iş kazaları oluşmasını önlüyoruz.

2 ) Risk değerlendirmesi: Faaliyet gösterdiğiniz sektöre göre işinizde oluşabilecek kazaların ve tehlikelerin risk değerlendirmesini yapıyoruz. İş yerinizde de oluşabilecek iş kazalarının tetikleyici etkenleri, tehlike kaynaklarını, eksiklikleri uzmanlarımız tarafından belirliyor, yapmış olduğumuz analizler sonucunda iş yerinizin risk değerlendirmesini ortaya koyuyoruz. Arnavutköy OSGB olarak firmanızın risk değerlendirmesini hazırlayıp, risk durumunuza göre iş güvenliği hizmeti sunuyoruz.

3 ) Acil durum eylem planı: OSGB firması olarak iş yerinizde oluşabilecek patlama, parlama, kimyasal yayılması riski, elektrik çarpması, gıda zehirlenmesi, doğal afetler gibi ani ve acil müdahale edilmesi gereken tüm konular için acil durum eylem planları hazırlıyoruz. Çalışanlarınızın yer aldığı acil durum eylem planı zinciri ile oluşan acil durumun etkisinin azalmasını sağlıyor, sağlık açısından riskli durumların oluşmasını geciktirerek can kaybı yaşanmasının önlenmesine yardımcı oluyoruz. Az tehlike sınıfında yer alan işletmeler için 6 yılda bir, orta tehlike sınıfında yer alan işletmeler için 4 yılda bir, çok tehlike sınıfında yer alan işletmeler için ise 2 yılda bir olacak şekilde güncellenmektedir.

4 ) Çalışma ortamı gözetimi: Arnavutköy OSGB olarak çalışma ortamı gözetimini iş güvenliği tedbirleri almadan önce ve iş güvenliği tedbirlerini aldıktan sonra olmak üzere iki aşamada yapıyoruz. Çalışma ortamını gözlemleyerek analizler yapıyor ve alınması gereken iş güvenliği tedbirleri ve iyileştirmeler hakkında sizlere rapor sunuyoruz. İş güvenliği tedbirleri alındıktan sonra çalışanların alınan tedbirlere uygun çalışıp çalışmadıklarını gözlemliyor ve çalışma ortamı gözetimi ile iş güvenliği tedbirlerinin eksiksiz olarak alınmasını sağlıyoruz.

Arnavutköy OSGB

OSGB firması olarak bütün sektörler için iş güvenli danışmanlık hizmeti veriyoruz. Vermiş olduğumuz iş güvenli hizmeti ile olası bir iş kazasında yasalara karşı biz sorumlu oluyoruz. Vermiş olduğumuz hizmetler içinde alan yönetimi, iş yeri gözetimi, çalışan eğitimi, yıllık planlamalar, periyodik kontroller yer alıyor.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!