AVCILAR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB | İstanbul İş Güvenliği - Tıbbi Laboratuvar | Tardu OSGB
AVCILAR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

2012 yılında yayınlanan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasasına göre her iş yeri iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile çalışmak veya danışmanlık hizmeti almak zorundadır. Bu kanun ile işletmenizin yer aldığı tehlike sınıfında göre yerine getirmeniz gereken iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri vardır. Sorumlu olduğunuz iş yeri veya işletme için iş yeri güvenliği tedbirleri için ortak iş sağlığı güvenliği birimi – OSGB firmalarından danışmanlık hizmeti alabiliyorsunuz. Avcılar OSGB olarak ihtiyacınız olan ve yasal mevzuata uygun olarak yerine getirilmesi gereken iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri için sizlere danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

OSGB Avantajları

Yasal mevzuata hakim olan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı sertifikalı iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimi, iş yeri hemşiresi gibi alanında tecrübeli ve uzman çalışanlar ile sizlere hizmet verdiği için tüm sorumluluk OSGB üzerinde olacaktır.

İş yerinizde, fabrikanızda, tersanenizde, işletmenizde yer alan çalışanlar için periyodik iş güvenliği eğitimleri verilecek, iş güvenliği tedbirleri yasal mevzuata uygun olarak alınacaktır. Bu sayede olası iş kazalarının önüne geçilecek ve iş kazası riski minimalize edilecektir.

6331 sayılı kanuna göre iş yerinizde bulundurmanız gereken iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi için ayırmak zorunda kaldığınız bütçenizi minimalize ederek ekonomik açıdan tasarruf etmenizi sağlar.

Mevzuata uygun olarak hazırlamak ve Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı’na periyodik olarak sunmak zorunda olduğunuz aylık, 6 aylık ve yıllık raporları hazırlayarak düzenler, arşivler ve sizin adınıza bakanlığa sunarlar.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda yapılması gereken tatbikatları yaparak çalışanların görev ve sorumluluklarının pekiştirilmesi sağlanır.

Avcılar OSGB olarak iş güvenliğinin yanında sağlık hizmetleri de veriyoruz. Bünyemizde çalışan iş yeri hekimi ve iş yeri hemşireleri ile şu hizmetleri sunuyoruz:

İş yeri güvenliğinin planlanması ve aylık planlar dahilinde güvenlik tedbirlerinin kontrol edilmesi.

Çalışanların sağlık kontrollerinin yapılması, düzenli olarak sağlık eğitimlerinin verilmesi ve iş yeri güvenliğinin sağlanması.

Ortak kullanım alanları olan yatakhaneler, mutfak, yemekhane, lavabo ve tuvaletler ile ilgili yapılması gereken bakım ve kontrollerin yapılmasını sağlamak ve ortak alanların temiz, hijyenik alanlar olarak kullanılmasını sağlamak.

İlk yardım eğitimlerinin verilmesi ve çalışanların ilk yardım konusunda tatbikatlara tabi tutulması.

Avcılar OSGB olarak teknik konularda periyodik kontrollerin yapılması ve sağlık kontrollerinin yapılarak düzenli olarak raporlar tutulması ve ilgili kişilere verilmesi.

Avcılar OSGB olarak başta tersaneler olmak üzere üretim tesisleri, okullar, hastaneler, fabrikalar, atölyeler, tekstil üretim tesisleri gibi sanayi sektöründe ve hizmet sektöründe yer alan tüm iş yerlerine OSGB hizmeti veriyoruz. OSGB hizmeti kapsamında;

İş güvenliği hizmeti,

Risk değerlendirmesi hizmeti,

Acil durum eylem planı hazırlanması hizmeti,

İş güvenliği periyodik eğitimlerinin verilmesi,

Çalışma alanlarının gözetiminin yapılması ve raporlanması,

İş yeri sağlık hizmetlerinin verilmesi, hijyen eğitimlerinin verilmesi,

İş yeri hekimi ve iş yeri hemşiresi eğitimlerinin verilmesi, hizmetlerini veriyoruz. Eğitimler dışında yapılması gereken iyileştirmeler ile ilgili olarak sizlere aylık, 3 aylık raorlar sunuyoruz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!