BAĞCILAR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

2012 yılında yayınlanan ve yürürlüğe giren 6331 sayılı İş sağlığı ve güvenliği yasası 1 Temmuz 2017 yılında tüm iş yerlerinde uygulanamaya başlanmıştır. Bu yasaya göre tüm iş yerlerinde, atölyelerde, fabrikalarda, tersanelerde, üretim tesislerinde, hizmet tesislerinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda uyulması gereken standartlar belirlenmiş ve yerine getirilmesi zorunlu kılınmıştır. İş sağlığı ve güvenliği şartlarını yerine getirmeyen iş yerlerine cezai yaptırımlar uygulanacağı da bakanlık tarafından beyan edilmiştir. İş yeri sorumluları için bazı kolaylıklar da bakanlık tarafından sağlanmış ve OSGB firmalarından danışmanlık hizmetleri alınarak iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınması ve gerekli eğitimlerin verilmesi hizmetlerinin bu firmalar aracılığı ile sağlanmasının yolu açılmıştır.

OSGB Nedir ?

Ortak sağlık güvenlik birimi olan ve işletmenizde sizin adınıza tüm iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alan firmalara OSGB firmaları denilmektedir. OSGB firmaları; bakanlıkça verilen sertifikalara ve uzmanlık belgelerine sahip olan iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri ve iş yeri hemşireleri ile çalışan birimlerdir. Bu sayede mevzuatta yer alan tüm şartları eksiksiz olarak yerine getirerek sizi bakanlığa karşı temsil eder ve tüm sorumluluk OSGB firması üzerindedir.

Bağcılar OSGB Hizmetleri

İş yerlerine iş güvenliği ve iş yeri hekimi hizmeti veren bir ortak sağlık güvenlik birimi olan Bağcılar  OSGB firması; iş yerinizin tehlike sınıfına göre almanız gereken tüm iş güvenliği tedbirlerinizi alarak çalışanlarınıza eğitimler veriyor. Bünyesinde yer alan A, B, C sınıfı iş güvenliği uzmanları ve en az 5 yıl tecrübeli iş yeri hekimleri ve iş yeri hemşireleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından istenilen iş güvenliği şartlarını yerine getirmenizi sağlayarak sizlere danışmanlık hizmeti veriyor.

Bağcılar OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

İş yerinizde bulundurmak zorunda olduğunuz iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi tedariki sağlıyoruz.

Bağcılar  OSGB firması olarak çalışanlarınıza verilmesi zorunlu olan iş güvenliği eğitimlerini periyodik olarak iş güvenliği uzmanları ile veriyor, eğitimleri sürekli kılarak çalışanların iş güvenliği konusunda dikkatli olmalarını sağlıyoruz.

İş güvenliği konusunda yapılması gereken çalışmalar, iyileştirmeler, makine ve ekipman bakım ve kontrolleri konusunda incelemeler ve ortam gözetimleri yapmakta olup, raporlar hazırlıyor ve iş yeri temsilcilerine sunuyoruz.

6331 sayılı yasa kapsamında iş yerinizde çalışanların sağlık kontrollerinin yapılması, işe yeni başlayacakların sağlık raporlarının hazırlanarak özlük dosyalarına eklenmesi.

İş kazalarının önlenmesi için alınması gereken tedbirleri teknik ve çalışan bazlı olarak raporlayıp, tedbirlerin alınmasını sağlıyor, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denetimlerinde iş yerinizi temsil edip, raporları sunuyoruz.

İş yeri dışında kalan ve çalışanların kullandığı ortak alanlar, yemekhaneler, yatakhaneler gibi alanların hijyenik temizliğinin yaptırılması.

İş yeri ortam gözetimi yapılmasını sağlamak ve iş yerinde tespit edilen eksikliklerin ve iyileştirmelerin yapılmasını sağlamak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 6331 sayılı kanuna göre yetkilendirilmiş be çalışma belgesi verilmiş bir OSGB firması olarak Bağcılar  bölgesi dahil olmak üzere İstanbul genelinde yer alan tüm işletmelere, fabrikalara ve tersanelere iş sağlığı ve güvenliği hizmeti veriyoruz. İş güvenliği eğitimleri ile birlikte raporlama ve arşivleme hizmeti vererek denetimleri kusursuz bir şekilde atlatmanızı sağlıyoruz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!