BEŞİKTAŞ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

6331 sayılı iş kanunu çerçevesinde yer alan ve 1 Temmuz 2017 yılı itibari ile tüm işverenler, işletmelerde, atölyelerde ve çalışma alanlarında iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini almakla yükümlü kılınmıştır. İş kanununda yer alan yasaya göre işletme içinde iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı çalıştırmadığınız durumlarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın belirlediği cezalar ile karşı karşıya kalabilir, iş kazaları oluşması durumunda çalışanlarınız açacağı iş davaları ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. İş sağlığı ve güvenliği konusunda profesyonel destek alabileceğiniz Beşiktaş ortak sağlık güvenliği birimi olarak sizlere kurumsal olarak destek veriyoruz.

İş Sağlığı Güvenliği Birimi – İSGB

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan iş yeri tehlike sınıflarına göre en az bir iş yeri hekimi ve bir iş güvenliği uzmanının görevlendirilmesi gereken iş güvenliği birimidir. Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olarak sınıflandırılan iş yerlerinde çalıştırılması zorunlu olan iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanını tedarik edebileceğiniz Ortak Sağlık Güvenlik Birimi sayesinde personellerinizin tüm sosyal ve güvenlik hakları, hizmet alacağınız OSGB sorumluluğunda olacaktır.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde yer alan OSGB; 1 kişinin çalıştığı işletmeleri kapsayan, sanayi sektörü başta olmak üzere diğer sektörleri de kapsayan tüm iş yerlerinde çalışması zorunlu olan iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı sağlayan birimlerdir. OSGB; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş olan, iş yerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri veren, mevzuata uygun olarak fiziki ve tıbbi donanımlara sahip olan, iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanlarınca oluşturulan özel kuruluşlar olarak tanımlanmıştır.

Beşiktaş OSGB

İş yerlerine iş güvenliği ve iş yeri hekimi hizmeti veren Beşiktaş OSGB ile şu avantajlara sahip oluyorsunuz:


İşletmenizde çalıştırmak zorunda olduğunuz iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personellerini kendi bünyenizde çalıştırmak zorunda kalmıyorsunuz. İş güvenliği ile ilgili yasal olarak çalıştırmak zorunda olduğunuz tüm personel hizmet alacağınız Beşiktaş OSGB sorumluluğunda olacaktır. Bu sayede ekstra sorumluluk ve yükümlülük almaktan kurtulmuş olacaksınız.

İş yerinizde mevzuatlara göre bulundurmak zorunda olduğunuz iş sağlığı güvenliği birimi hizmeti ile iş güvenliği hizmetleri Beşiktaş OSGB tarafından yerine getirileceği için karar mekanizması ve sorumluluk mekanizması tek elden yürütülecektir. Bu sayede alınacak kararlar ve uygulanacak tedbirler daha kolay ve daha küre de hayata geçirilecektir.

Yıllık çalışma planları, eğitim planları, periyodik bakım planları, kontrol raporları ve yapılan çalışmaların yer aldığı raporlar tek bir merkez tarafından hazırlanacağı için yapılan çalışmalar daha kolay kayıt altına alınacaktır. Beşiktaş OSGB olarak işçilerin ve çalışanların sağlığını korumak, işlerin aksatılmadan yürütülmesini sağlamak ve iş kazalarının oluşmasını önleyecek tedbirleri almak için sizlere profesyonel destek veriyoruz.
 Beşiktaş OSGB olarak 6331 sayılı yasaya göre yetkilendirilmiş bir iş güvenliği birimiyiz. İş sağlığı ve güvenliği yasalarına göre işletmenizde bulundurmak zorunda olduğunuz iş yeri hekimi, iş yeri hemşiresi, iş güvenliği uzmanı hizmetlerinin yanında iş güvenliği yasasına uygun olarak denetim, bakım, kontrol, raporlama hizmetlerini de veriyoruz.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!