BEYLİKDÜZÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

1 Temmuz 2017 tarihi ile uygulanması zorunlu hale getirilen iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları için bakanlıkça OSGB firmaları yetkilendirilmiş ve işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini danışmanlık hizmeti şeklinde almaları sağlanmıştır. Beylikdüzü OSGB firması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş OGSB firmalarından biridir. İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri kapsamında iş yeri hekimi, A, B, C sınıfı iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hemşiresi hizmeti veren Beylikdüzü OSGB firması iş yeriniz ile ilgili tüm sorumluluğu da üzerine almaktadır. OSGB firmaları ile çalıştığınızda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına karşı yasal olarak tüm sorumluluk OSGB firmalarına ait olacaktır.

İş Sağlığı Güvenliği Birimi

Bakanlık tarafından belirlenmiş olan tehlike sınıflarına göre iş güvenliği uzmanı hizmeti, alan gözetimi hizmeti, iş yeri hekimi hizmeti, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, mesleki danışmanlık hizmetleri veren Beylikdüzü OSGB çalışanlarınıza periyodik olarak verilmesi gereken tüm eğitimleri iş sağlığı güvenliği birimi aracılığı ile vermektedir.

Beylikdüzü OSGB Tarafından Verilen Eğitimler

Beylikdüzü OSGB firması yüksek tehlike sınıfında yer alan tersaneler, fabrikalar, kimyasal üretim tesisleri için iş güvenliği eğitimlerinin yanında mesleki eğitimlerde vermektedir. Çalışanlar için periyodik olarak verilmesi zorunlu olan eğitimler şunlardır.

İlk yardım eğitimleri: Bakanlık tarafından tüm tehlike sınıflarında yer alan iş yerleri için ilk yardım eğitimleri verilmesi zorunludur. Ancak yüksek tehlike sınıfında yer alan tersaneler, fabrikalar ve kimyasal üretim tesisleri için ilk yardım eğitimlerinin daha kapsamlı ve daha periyodik olması gereklidir.

Yüksekte çalışma eğitimi: Tersane ve fabrika gibi yüksek tehlike sınıfında yer alan işletmelerin çalışanlarına periyodik olarak yüksekte çalışma eğitimi verilmelidir. Beylikdüzü OSGB olarak aylık olarak ve gerekli olması durumunda A sınıfı iş güvenliği uzmanlarımız tarafından yüksekte çalışma eğitimleri verilmektedir.

Yangın eğitimi: İş yerlerinde birincil tehlike olarak kabul edilen yangın riskine karşı düzenli olarak yangın eğitimleri verilmektedir. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe göre verilen yangın eğitimleri sonrasında raporlama hizmeti de verilmektedir.

Sapancı eğitimi: Vinç, tavan vinci ve pergel vinç kullanılan tersanelerde, fabrikalarda kimyasal üretim tesislerinde imalathanelerde çalışanlar için sapancı eğitimleri verilmektedir. Beylikdüzü OSGB olarak MMO standartlarında ve ÇSGB standartlarına göre sapancı eğitimleri verilmektedir.

Mesleki yeterlilik eğitimleri: Tüm tehlike sınıflarında yer alan işletmelerde çalışanlar için mesleki yeterlilik eğitimleri verilmektedir. Mesleki açıdan kişinin yeterli olup olmadığının test edildiği eğitimler sonucunda yeterlilik belgeleri düzenlenerek kişilere veriliyor. Denetimlerde istenilen yeterlilik belgeleri, eksik olduğunda ceza almanıza neden olmaktadır.

Beylikdüzü OSGB Danışmanlık Hizmetleri

İş sağlığı ve güvenliği danışmanlık hizmetleri veren Beylikdüzü OSGB firması eğitimlerin yanı sıra danışmanlık hizmetleri de vermektedir. Vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetleri; SGK istihdam danışmanlığı, iş ve SGK hukuku danışmanlığı, İş kazası ve meslek hastalığı danışmanlığı, inşaatlarda asgari işçilik danışmanlığı, patlamadan korunma ve döküman hazırlama danışmanlığı, laboratuvar danışmanlığı, teknik periyodik kontrol danışmanlığı hizmetleri verilmektedir.

Beylikdüzü OSGB olarak ÇSGB tarafından zorunlu kılınan iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak güvenlik eğitimleri, danışmanlık hizmetleri, raporlama hizmetleri ve arşivleme hizmetleri veriyoruz.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!