ORHANLI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

Ortak sağlık güvenlik birimi olan OSGB firmaları 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasası kapsamında yasal olarak faaliyet gösteren kuruluşlardır. İş sağlığı ve güvenliği konularında işletmelere danışmanlık hizmeti veren OSGB firmalarının tamamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, çalışma lisansı verilmiştir. Orhanlı OSGB firması da bakanlık tarafından çalışma lisansına sahip, yetkilendirişmiş bir iş sağlığı ve güvenliği danışmanlık firmasıdır. İş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimleri ile sizlere hizmet veren Orhanlı OSGB firması şu konularda hizmet vermektedir.

İş güvenliği kapsamında yerine getirmek zorunda olduğunuz güvenlik tedbirlerinin alınması, iş güvenliği ile ilgili risklerin belirlenmesi ve risk faktörlerinin ortadan kaldırılması için gerekli olan tedbirlerin alınması,

İş sağlığı konusunda yerine getirmek zorunda olduğunuz hizmetlerin yerine getirilmesi, çalışanlara iş sağlığı konusunda eğitimler verilmesi, iş yeri hekimleri ve iş yeri hemşire desteğinin verilmesi ve aktif olarak iş yerinde bulunması gereken personel desteğinin sağlanması,

Orhanlı OSGB olarak, Orhanlı bölgesinde faaliyet gösteren düşük, orta ve yüksek tehlike sınıfındaki iş yerlerinin, tersanelerin, fabrikaların iş sağlığı ve güvenliği konusunda ihtiyaçlarının giderilmesi, gereken tedbirlerin alınması ve verilmesi gereken eğitimleri verilmesi,

Büyük fabrika ve tersanelerde çalışanlar için yüksekte çalışma eğitimleri, vinç kullanma eğitimlerinin verilmesi, çalışanların bilinçlendirilmesi ve çalışma ortamının güvenli hale getirilmesi için ortam gözlemi yapılması hizmetleri verilmektedir.

Orhanlı OSGB

İş sağlığı ve güvenliği danışmanlık hizmeti alabileceğiniz Orhanlı OSGB firması işletme içinde risk analizleri yaparak işletmenizin risk değerlendirmesini yapar. Elde edilen risk değerlendirmelerine göre işletmenizde yapılması gereken il güvenliği tedbirlerinin alınmasını sağlayarak çalışanlarınızın daha güvenli bir ortamda çalışmasını sağlar. Alanında profesyonel olan mühendis ve mimarlardan oluşan iş güvenliği uzmanları ile işletmenizde yer alan çalışanlara iş güvenliği eğitimleri veren Orhanlı OSGB firması iş kazalarına neden olan risk faktörlerinin sıfıra indirgenmesi için sizlere hizmet veriyor.

İşletmenizde ÇSGB mevzuatlarına ve 6331 sayılı yasa maddelerine göre iş güvenliğinin sağlanması için size danışmanlık hizmeti veren Orhanlı OSGB firması tüm sorumluluğu üzerine almış oluyor. Böylece olası bir iş kazası durumunda bakanlık yetkililerine karşı sorumlu olan firma Orhanlı OSGB firması olmuş oluyor.

İş sağlığı ve iş güvenliği konusunda ortam gözetimlerinin yapılması, tedbirlerin alınması, sonuçların gözlenmesi ve eğitimlerin verilmesi konuları tek bir merkezden yürütüleceği için daha verimli bir şekilde iş güvenliği hizmeti almış oluyorsunuz. Orhanlı OSGB bünyesinde çalışan iş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimleri koordinasyon içerisinde çalışarak sizlere kusursuz bir şekilde iş sağlığı ve güvenliği hizmeti veriyor.

Orhanlı OSGB Çalışma ortamı Gözetimi

İş yerinde yer alan makine ve ekipmanların kontrol ve bakımların yapılmasını sağlayacak çalışma ortamı gözetimi hizmetleri veren Orhanlı OSGB firması olarak alanında profesyonel olan teknik iş güvenliği uzmanlarımız ile çalışma ortamınızı gözlemliyoruz. Patlayıcı, parlayıcı ve kimyasal ürünlerin yer aldığı çalışma ortamlarında olası iş kazalarına karşın iş yeri çalışma alanı gözetimleri ile alınması gereken tedbirlerin tespitlerini yapıyor, iyileştirmeler yaparak çalışanların güvenliği sağlıyoruz. Yasa kapsamında yüksek tehlike sınıfında yer alan işletmelere iş güvenliği danışmanlık hizmetleri veriyoruz.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!