SARIYER İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

6331 sayılı İş sağlığı ve Güvenliği yasasına göre tüm tehlike sınıfında yer alan işletmeler iş güvenliği hizmetlerini yerine getirmek zorundalar. İş güvenliği hizmetlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın vermiş olduğu sertifikalara sahip iş güvenliği uzmanları, gereken şartları sağlamış olan iş yeri hekimi, iş yeri hemşiresi ile sizlere sunan OSGB firmaları 6331 saylı yasanın resmi gazete de yayınlanması ile uygulanmaya başlanmıştır. İşletmenizde yerine getirmeniz gereken iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yerine getirebilmeniz için yetki belgesine sahip olan Sarıyer OSGB firması sizlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Bir OSGB firması olarak;

İş güvenliği hizmeti, iş sağlığı hizmetleri,

İş yeri risk değerlendirmesi, ortam ölçümleri ve rapor oluşturma hizmetleri,

Sağlık hizmetleri, mobil sağlık hizmetleri ve iş yeri sağlık eğitimi hizmetleri,

Mesleki yeterlilik eğitimleri, tersane ve fabrikalar için yüksekte çalışma eğitimleri hizmetleri,

İş kazaları ve meslek hastalığı danışmanlık hizmetleri,

Kimyasal üretim yapan tesisler için patlamadan korunma hizmetleri, doküman hazırlama hizmetleri,

Yüksek tehlike sınıfında yer alan işletmeler için teknik periyodik kontrol hizmetleri ve eğitimleri vermektedir.

Sarıyer OSGB İş Güvenliği

Sarıyer OSGB firması olarak işletmelerde yer alan çalışanların iş güvenliğinin sağlanması için tedbirler alınmasını sağlıyor, iş yerinde risk oluşturan etkenlerin tespitini yapıyor ve iş kazası oluşma riskini minimum düzeye indirgiyoruz.

Çalışanların iş yeri oryantasyon eğitimlerinin verilmesini sağlıyor, tehlike sınıfına uygun olarak iş güvenliği uzmanı ile çalışanlarınıza eğitimler veriyoruz. A, B, C sınıfı iş güvenliği uzmanları ile çalışanlarınıza verilmesi gereken eğitimleri aylık, üç aylık ve yıllık periyotlarda veriyoruz.

Sarıyer OSGB olarak yıllık değerlendirme raporları oluşturarak ilgililere sunuyoruz. Çalışanlar ve iş yeri ile ilgili ortam gözlemlerine dayalı olarak hazırlanan yıllık değerlendirme raporları ile işletmenin eksikliklerinin tespit edilmesini sağlıyor ve iyileştirmeler yapılarak iş yeri veriminin ve çalışan veriminin artırılmasını sağlıyoruz.

Sarıyer OSGB İş Güvenliği

Sarıyer OSGB olarak iş yerinizde oluşacak tehlike ve risklerin ortadan kaldırılması ve iş kazalarının önlenmesi için sistemli ve planlı olarak çalışma planları hazırlıyoruz. İş güvenliği adına alınması gereken tedbirlerin tespit edilmesi, çalışma verimini ve güvenliğini düşüren etkenlerin ortadan kaldırılması için iş güvenliği eğitimlerinin verilmesi hizmetlerini veriyoruz.

Sarıyer OSGB firması bünyesinde yer alan iş güvenliği uzmanları; işletme türüne ve faaliyet göstermiş olduğu sektöre göre eğitim planları hazırlar ve periyodik olarak her kademe de yer alan çalışanlara eğitimler verir. Eğitimleri periyodik olarak veren iş güvenliği uzmanlarımız verilen eğitimleri belgeleyerek arşivler.

Sarıyer OSGB firması olarak yasa kapsamında iş yerinizde almanız gereken iş güvenliği ve iş sağlığı tedbirlerinin alınması, çalışanlarınız sağlamanız gereken güvenli çalışma ortamlarının oluşturulması için sizlere OSGB danışmanlık hizmeti veriyoruz.

6331 sayılı kanun kapsamında yetkilendirilmiş olan Sarıyer OSGB firması olarak yasal yükümlülüklerinizi paylaşıyoruz. Sağlık konusunda vermiş olduğumuz eğitimler ile çalışanlarınızın sağlıklı olmasını sağlıyor ve iş yerinizde mevcut olarak yer alan risklerin tespit edilerek ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. İşletmeniz için yapılması gereken acil durum eylem planlarını hazırlayarak iletmenizin acil durumlar için hazır olmasını sağlıyoruz.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!