ŞİLE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB | İstanbul İş Güvenliği - Tıbbi Laboratuvar | Tardu OSGB
ŞİLE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

Şile İş Sağlığı ve Güvenliği – OSGB

Şile OSGB; ortak sağlık güvenliği birimi olarak A, B, C sınıfı iş güvenliği sertifikalarına sahip, iş yeri hekimi olarak çalışabilecek alanında tecrübeli iş yeri hekimlerine sahip olan bir danışmanlık firmasıdır. Çalışma Sosyal ve Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ve firmalara, iş yerlerine danışmanlık hizmeti veren bir OSGB firması olarak bakanlığa karşı sizin adınıza sorumluluğu üzerin almaktadır. Farklı yerlerden ş güvenliği uzmanı hizmeti, iş yeri hekimi ve iş yeri hemşiresi hizmeti almak yerine tek bir merkezden bu hizmetleri almak hem firmanız adına hem de sürecin tek bir merkezden ilerletilmesi adına avantaj sağlar.
Şile OSGB İş Güvenliği Hizmetleri
Şile OSGB olarak işletme içinde ve çalışma ortamında gözlemler yapıyor, eksikliklerin tespit edilmesi, eksikliklerin giderilmesi ve rapor olarak işletme sorumlularına sunulması hizmetini veriyoruz.

İş yerinizin çalışma güvenliğini sağlamak, çalışanların verimliliğini artırmak adına iş güvenliği eğitimleri veriyor, eğitimleri periyodik olarak düzenliyor ve raporlar ile belgelendiriyoruz.

İş verene, işletme sorumlu müdürlerine, ilgililere iş sağlığı eğitimleri, iş güvenliği eğitimleri vermek, iş sağlığı ve güvenliği konusunda rehberlik etmek, ve Şile OSGB olarak danışmanlık hizmeti vermek gibi hizmetleri sizlere sunuyoruz.

İşlet me içinde alt işverenler çalışıyorsa alt işverenlerin denetimini yapıyor, iş güvenliği kurallarına uymalarını sağlıyor, alt işveren çalışmaları ile ilgili olarak raporlar hazırlayarak sizlere sunuyoruz.

Şile OSGB olarak çalışma ortamında yer alan kimyasallar, patlayıcı maddeler, parlayıcı maddeler ve yanıcı özellikteki maddeler için kök ve sebep analizleri yapıyor, olası iş kazaları ve acil durumlar için acil eylem planları hazırlıyoruz.
Şile OSGB İş Yeri Sağlığı Hizmetleri
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen sertifikalara sahip iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimleri ile sizlere danışmanlık hizmeti veren Şile OSGB firması iş yeri sağlık hizmetlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. İş yeri hekimleri ve iş yeri hemşireleri ile;
Çalışanların sağlık taramalarının periyodik olarak yapılması, sağlık kontrollerinin kayıtlarının tutulması, işe girişlerde yapılan sağlık kontrolleri ile sağlık raporlarının hazırlanması hizmetini veriyoruz.

Şile OSGB olarak iş güvenliği kapsamında yer alan genel sağlık konuları hakkında çalışanlara eğitimler veriyor, eğitimleri periyodik olarak düzenliyor ve belgelendiriyoruz.
Ortak kullanım alanları olan mutfak, yatakhane, yemekhane, kantin, dinlenme alanları gibi alanların hijyenik olmasını sağlamak adına eğitimler veriyor, ilgililere raporlar sunuyoruz.
Vardiyalı çalışma düzenlerinin olduğu fabrikalarda, tersanelerde çalışma sağlığının sağlanabilmesi için gereken çalışmaların yapılması, raporlar hazırlanması ve ilgililere sunulması hizmetlerini veriyoruz.

Şile OSGB Teknik Kontrol Hizmetleri

Şile OSGB olarak işletme içi çalışma alanlarında yer alan mekanik ekipmanlar ve sistemlerin teknik olarak bakım ve kontrollerinin yapılmasını sağlıyoruz. Halat sapan ve vinç gibi yüksek tehlike sınıfında yer alan ekipmanların aylık, 3 aylık bakım ve kontrollerinin yapılmasını sağlıyoruz.

Asansör, yük asansörü gibi sistemlerin kontrollerinin yapılması ve raporlanması hizmetinin yanında kızgın yağ tankları, buhar tankları, boyler, sıcak su kazanları gibi tehlike düzeyi yüksek olan ekipmanların düzenli olarak bakımının yapılması, kayıt altına alınması hizmetlerini veriyoruz.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!