SİLİVRİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB | İstanbul İş Güvenliği - Tıbbi Laboratuvar | Tardu OSGB
SİLİVRİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında iş yerinizde bulundurmak zorunda olduğunuz iş yeri hekimi, iş yeri hemşiresi ve iş güvenliği uzmanı hizmetlerini ayrı ayrı yerlerden tedarik etmek ve karar mekanizmasını ayrı ayrı dağıtmak yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan Silivri OSGB firmasından tedarik edebilir, OSGB hizmetlerini tek bir merkezden alarak karar mekanizmasının tek elde toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Silivri OSGB Avantajları

Bakanlıkça yerine getirilmesi istenilen yasal prosedürlerin Silivri OSGB firması tarafından yerine getirilmesini sağlayacağınız için tüm yasal yükümlülük OSGB firmasına olacaktır.

İşletmenizde, iş yerinizde eksikliklerin giderilmesi, iş sağlığının sağlanması, iş güvenliği tedbirlerinin alınması, çalışanlara eğitimler verilmesi gibi işlemler danışmanlık hizmeti aldığınız Silivri OSGB firması tarafından yerine getirilecektir.

Danışmanlık hizmeti alacağınız OSGB firması iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri için tespit edilen eksikliklerin giderilmesi, çözüm önerilerinin getirilmesi ve alternatif çözüm önerilerinin sunulması hizmetleri verilecektir.

İş yerinizde verimli çalışma ortamlarının oluşması, iş verenler açısından risk oluşturan etkenlerin ortadan kaldırılması gibi hizmetleri sunan Silivri OSGB verimli çalışma ortamının oluşturulmasını sağlar.

Bakanlık tarafından istenilen yasal prosedürler ve yasal süreç tamamen OSGB firması üzerinden yürütülmektedir.

Silivri OSGB İş Güvenliği

İşletmenizin yer aldığı tehlike sınıfına göre alınması gereken iş güvenliği tedbirlerini alan ve çalışanlarınıza verilmesi gereken eğitimleri veren Silivri OSGB firması çalışan verimliliğinizi artırarak sağlıklı çalışma ortamlı oluşturur. 6331 sayılı yasa kapsamında yer alan ve işletmenizde bulunması gereken iş güvenliği uzmanı desteği veren OSGB firması olarak işletmenizde bulunan eksikliklerin tespit edilmesi, raporlanması, eksikliklerin giderilmesi için çözüm önerilerinin getirilmesi, uygun çalışma ortamlarının oluşturulması hizmetlerini veren Silivri OSGB firması yerine getirmeniz gereken iş güvenliği uygulamalarını sizler için yapmaktadır.

Silivri OSGB İş Güvenliği Eğitimleri

İş yerinizde bulunan çalışanlar için iş güvenliği eğitimleri veren Silivri OSGB firması Az tehlike sınıfında yer alan iş yerinizde çalışanlar için en az 8 saat, orta tehlike sınıfında yer alan iş yerinizde çalışanlar için 12 saat, yüksek tehlike sınıfında yer alan çalışanlar için 16 saatlik eğitimler vermektedir. İş güvenliği ve eğitim konularında A, B, C sınıfı sertifikalara sahip iş güvenliği uzmanları ile eğitimler veren Silivri OSGB firması; İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik maddelerine uygun olarak vermektedir. Verilecek eğitimler periyodik olarak planlanmaktadır.

Silivri OSGB İş Sağlığı Eğitimleri

İş yerlerinde çalışanlar için verilen iş sağlığı eğitimleri iş yeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları tarafından verilmektedir. Silivri İSGb bünyesinde yer alan alanında profesyonel olan çalışanlar tarafından verilen iş sağlığı eğitimleri ile işletme içinde sağlık konularında çalışanların bilinçlenmesi sağlanıyor. Ortak kullanım alanlarının hijyenik olmasının önemi, çalışanların hijyen konusunda bilinçlenmeleri sağlanarak çalışma ortamı içinde ve dışında hijyenik ortamlar oluşması sağlanıyor.

6331 sayılı kanun kapsamına yasal olarak yerine getirilmesi gereken iş sağlığı eğitimleri konusunda uzmanlarca verilecek eğitimler iş yerinizin türüne göre belirlenerek programlanmaktadır. Yıllık eğitim programları ile periyodik olarak verilen eğitimler ile iş yerinizde çalışanların eğitim eksiklikleri giderilmektedir.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!