SULTANBEYLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

1 Temmuz 2017 yılından itibaren uygulanması zorunlu hale getirilen iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından OSGB firmalarına yetki verilmiş ve danışmanlık hizmeti vermeleri yasal olarak sağlanmıştır. Sultanbeyli OSGB firması da bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan özel iş sağlığı ve danışmanlığı hizmeti veren bir kuruluştur. A, B, C sınıfı iş güvenliği uzmanları, tecrübeli iş yeri hekimi ve iş yeri hemşireleri ile sizlere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veren Sultanbeyli OSGB firması bakanlığa karşı yerine getirmek zorunda olduğunuz süreci sizin adınıza ilerleten ve sorumlu olan kuruluştur.

Sultanbeyli İş Sağlığı Güvenliği Birimi

İş güvenliği prosedürlerine göre belirlenmiş olan tehlike sınıfları içinde yer alan işletmeniz için alınması gereken iş güvenliği tedbirlerini alan, iş sağlığı konusunda eğitimler vererek çalışanlarınızın bilinçlenmesini sağlayan Sultanbeyli OSGB bünyesinde yer alan iş sağlığı güvenliği birimi periyodik olarak çalışanlarınıza eğitimler verilmektedir. Sultanbeyli OSGB firması iş güvenliği eğitimleri kapsamında;

İlk yardım eğitimleri: Bakanlık tarafından tüm çalışanların alması zorunlu zorunlu kılınan ilk yardım eğitimleri iş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimleri tarafından verilmektedir. Yüksek tehlike sınıfında yer alan fabrikalar ve tersanelerde çalışanlar için periyodik olarak verilen ilk yardım eğitimleri düzenli olarak verilmektedir.

Yüksekte çalışma eğitimleri: Yüksek tehlike sınıfında yer alan iş yerlerinde verilmesi gereken yüksekte çalışma eğitimlerini iş güvenliği uzmanları ile veren Sultanbeyli OSGB firması çalışma riskini minimalize etmektedir.

Yangın eğitimi: Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik ve yangına kaşı alınması gereken tedbirler yönetmeliğinde yer alan maddelere göre çalışanlarınıza yangından korunma eğitim ve yangın anında acil eylem planı eğitimi verilmektedir.

Sapancı eğitimi: Sultanbeyli OSGB olarak teknik anlam da eğitimler de vermekteyiz. Tersane ve fabrika gibi yüksek tehlike sınıfı iş yerlerinde kullanılan vinç, tavan vinci, araç üstü vinç ve pergel vinç gibi vinç türlerinde kullanılan sapanların kullanımı ile ilgili olarak verilen sapancı eğitimi ile iş yerinizin verimliliğini önleyen riskler ortadan kaldırılmaktadır.

Sultanbeyli OSGB Danışmanlık Hizmetleri

İş sağlığı ve güvenliği konusunda danışmanlık hizmeti veren Sultanbeyli OSGB firması olarak sgk istihdam danışmanlığı, iş ve sgk hukuku danışmanlığı, iş kazası ve meslek hastalığı danışmanlığı, inşaatlarda asgari işçilik danışmanlığı, teknik kontrol danışmanlığı, periyodik eğitim danışmanlığı, patlamadan korunma danışmanlığı, doküman hazırlama danışmanlığı hizmetleri veriyoruz. 6331 sayılı yasa kapsamında eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yerine getirilmesi için sizlere danışmanlık hizmetleri veren Sultanbeyli OSGB firması iş yerinizde periyodik olarak teknik kontrol hizmetleri vermektedir.

Patlama riski bulunan yüksek tehlike sınıfı iş yerlerinde risk analizleri yapan Sultanbeyli OSGB firması patlamadan korunma dökümanlarının hazırlanması hizmetini de sizlere profesyonel olarak sunuyor. Olası acil durumlarda patlamalardan korunmak ve acil eylem planlarına göre hareket etmenizi sağlamak için hazırlanan acil eylem planlarında patlamalardan nasıl korunacağınız ve güvenli bölgeye ulaşımı kolaylaştırmak adına yıllık acil eylem planları hazırlıyoruz. OSGB hizmetleri kapsamında yer alan acil eylem planlarını tüm tehlike sınıfları için hazırlayan Sultanbeyli OSGB firması iş yeriniz için yılda bir kez olmak üzere acil eylem planlarını revize etmektedir.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!