TEPEÖREN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB | İstanbul İş Güvenliği - Tıbbi Laboratuvar | Tardu OSGB
TEPEÖREN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

2012 yılında yayınlanan 6331 saylı İş Sağlığı ve Güvenliği yasasına göre her iş yeri iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yerine getirmek veya OSGB firmalarından danışmanlık hizmetleri almak zorundadır. OSGB firmaları bakanlık tarafından yetkilendirilmiş danışmanlık firmalarıdır. Tepeören OSGB firması da Çalışma ve Sosyal Güvenli Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan bir OSGB firması olarak işletmelere iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermektedir.

Tepeören OSGB İle Çalışmanın Avantajları

Yasal mevzuatlarda yer alan ve yerine getirmek zorunda olduğunuz iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınması için iş yerinizdeki eksiklikleri, risk faktörlerini tespit ederek iyileştirmeler yapılmasını sağlıyoruz.
Risk oranı yüksek olan tersane, fabrika, kimyasal üretim tesisleri gibi alanlarda yüksekte çalışma, patlayıcı ve parlayıcı eğitimleri vererek çalışanların bilinçlenmesini sağlar. Olası iş kazalarına sebebiyet veren risk etkenlerinin ortadan kaldırılmasını sağlayarak iş kazası riskini minimalize ediyoruz.
 6331 sayılı yasaya göre iş yerinizde bulundurmak zorunda olduğunuz iş yeri hekimi, iş yeri hemşiresi ve iş güvenliği uzmanı desteği veriyoruz. Alanında uzman olan iş güvenliği uzmanları işe çalışanlarınızın denetimi, işleyişin denetimini yapıyor, denetim raporları oluşturarak sizlere sunuyoruz.
Tepeören OSGB olarak işyerinde çalışanlar için yasa kapsamında vermek zorunda olduğunuz eğitimlerin alanında uzman kişiler tarafından verilmesini sağlıyor, eğitimleri yıllık olarak planlayarak periyodik olarak verilmesini sağlıyoruz. Bu sayede eğitimlerin tek bir mekanizma ile verilmesini sağlayarak iş güvenliği, iş sağlığı ve iş yeri güvenliği  konusunda eğitimlerin birbirini tamamlayacak şekilde verilmesini sağlıyoruz.

Tepeören OSGB Sağlık Hizmetleri

İş yerine bulunan çalışanlarınızın sağlık kontrollerini ve sağlık taramalarını yaptırmak zorundasınız. Bu nedenle Tepeören OSGB olarak iş yerinizde çalışan herkesin sağlık taramalarını yapıyor, işe yeni başlayacak olanların sağlık raporlarını hazırlıyor be kayıt altına alıyoruz.
İş yeri çalışma sağlığının korunması için gereken tespitler yapılarak alınması gereken tedbirleri alıyor, çalışanların dinlenme alanlarında ve çalışma alanlarında sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sağlıyoruz.
6331 saylı yasa kapsamında işyerinde verilmesi gereken sağlık eğitimlerini planlıyor, periyodik olarak tüm çalışanlara iş sağlığı eğitimi veriyor, ilk yardım eğitimleri gibi eğitimleri vererek olası bir kaza anında çalışanların bilinçli bir şekilde hareket etmelerini sağlıyoruz.
Tepeören OSGB olarak iş yerinde yer alan risklerin minimuma indirilmesi için ortam ölçümleri ve ortam gözetimi yapıyor, elde ettiğimiz verileri analiz ederek alınması gereken tedbirleri belirliyor ve raporluyoruz.

Tepeören OSGB Eğitim Hizmetleri

Tepeören OSGB olarak iş sağlığı ve güvenliği yasası kapsamında iş yerlerine eğitim hizmetleri veriyoruz. Alanında tecrübeli ve profesyonel olan iş güvenliği uzmanları ile meslek yeterlilik eğitimleri, vinç kullanımı eğitimleri, sapan eğitimi, yüksekte çalışma eğitimi, kimyasal, patlayıcı ve parlayıcı kullanma eğitimleri, doküman hazırlama eğitimleri veriyoruz.

Tepeören OSGB bünyesinde yer alan iş yeri hekimleri ile yüksek tehlike sınıfında yer alan işletmelerin çalışanlarına ilk yardım eğitimleri verilmektedir. Yüksek tehlike sınıfında faaliyet gösteren işletmelerde oluşabilecek acil durumlar için acil durum eylem planları hazırlıyoruz. Acil durum eylem planları için tatbikatlar yapıyor, tüm çalışanların acil durumlarda görev ve sorumluluklarının farkında olmalarını ve acil durumlarda neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!