MALTEPE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ - OSGB

Resmi gazete de yayınlanarak yürürlüğe girmiş olan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile iş yerlerinde yasa hükümlerine göre uygun iş güvenliği hizmetleri verilmesi zorunlu kılınmıştır. İş yerlerinin bu hizmetleri yerine getirebilmesi için bakanlıkça yetkilendirilmiş olan OSGB firmalarından danışmanlık hizmeti alabiliyorsunuz. OSGB firmaları; ortak sağlık güvenlik birimi olarak işletmenizde yerine getirmeniz gereken iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yerine getiren danışmanlık firmalarıdır. Maltepe OSGB firması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş profesyonel bir OSGB firması olarak hizmet vermektedir. Deneyimli iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri ve iş yeri hemşireleri ile sizlere hizmet veren Maltepe OSGB firması ekip çalışması ile işletme içi iletişimin üst düzey olmasını sağlamaktadır.

Maltepe OSGB İş Güvenliği Uzmanlığı Hizmeti

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanununun 6, 7, 8 maddelerinde yer alan mesleki risklerin önlenmesi, risklerden korunulması ve risklere yönelik eğitimleri verilmesi konusunda hizmet veren Maltepe OSGB firması A sınıfı, B sınıfı ve C sınıfı sertifikalara sahip olan iş güvenliği uzmanları ile çalışmaktadır. İş güvenliği uzmanlığı hizmetleri kapsamında;

İş yerinizde alınması gereken iş güvenliği tedbirlerinin alınması, eksikliklerin tespit edilmesi ve risk oluşturacak etkenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapılması hizmetleri verilmektedir.

İş yeri risk değerlendirmesi yapılarak çalışanların güvenliğini sağlayacak tedbirlerin tespit edilmesi, önlemlerin alınması ve çalışanlara gereken eğitimlerin verilmesi hizmetleri verilmektedir.

Çalışanlardan kaynaklı iş kazalarının risk değerinin minimuma indirgenmesi için çalışanlara eğitimler verilmesi, mesleki eğitimler ile çalışanların mesleki açıdan iyileştirilmelerinin sağlanması hizmeti verilmektedir.

Maltepe OSGB İş Sağlığı Hizmeti

Maltepe OSGB olarak iş güvenliği eğitimlerinin yanında iş sağlığı eğitimleri de veriyoruz. Çalışanların sağlık taramalarını periyodik olarak yapıyor, sağlık kontrollerinin kayıtlarını arşivliyoruz. İş yerinde çalışma sağlığı oluşturulması için çalışanlara şu eğitimleri veriyoruz.

Çalışanların meslek hastalıklarına karşı bilinçlendirilmesi ve meslek hastalıklarına karşı tedbirlerin alınması için sağlık eğitimleri veriyoruz.

Maltepe OSGB olarak ortak çalışma alanları olan mutfaklar, yemekhane ve yatakhanelerin, kantinlerin hijyen açısından temiz kalması için sağlık eğitimleri veriyoruz.

Uzun süre ayakta kalan çalışanların varis, kas hastalıkları, bel fıtığı gibi rahatsızlıklara karşı sağlık eğitimler veriyor, eğitimleri periyodik olarak uyguluyoruz.

Maltepe OSGB olarak 6331 sayılı kanun kapsamında verilmesi gereken tüm sağlık eğitimleri veriyor, iş yeri sağlığının korunmasının ve risk oluşmasının önüne geçiyoruz.

Maltepe OSGB Acil durum Eylem Planları

İş yerinizin yer aldığı tehlike sınıfına yönelik olarak hazırlanması gereken acil durum eylem planlarının hazırlanması hizmeti veren Maltepe OSGB firması yer aldığınız sektöre yönelik olarak hazırladığı acil durum eylem planları ile işletmenizde çalışan kişilerin olası durumlarda görev ve sorumluluklarına hakim olmalarını sağlamaktadır.

Maltepe OSGB olarak üst tehlike sınıfında yer alan kimyasal üretim tesisleri, tersaneler, fabrikalar gibi işletmeler için eğitimler veriyor, yasa kapsamında yerine getirmeniz gereken tedbirlerin alınmasını sağlıyor ve iş kazalarının minimum seviyelere inmesini sağlıyoruz. Yasalara karşı sorumluluklarınızı paylaşıyor, alınan tedbirler ve verilen eğitimler ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda işletmenizin kusursuz olmasını sağlıyoruz.
 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!